Regulamin XVIII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Władysławy Płocic "Matematyk na medal"

Konkurs odbywa się w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Władysława Findysza – Męczennika w Nowym Żmigrodzie.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej.

Cele konkursu:

Mobilizowanie uczniów do rozwijania zdolności i umiejętności matematycznych.

Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności.

Przeżycie zdrowej rywalizacji.

Zachęcanie do rozwijania uzdolnień matematycznych.

Wyszukiwanie talentów matematycznych środowisk wiejskich.

Tematyka:

Wiadomości i umiejętności określone w Podstawie Programowej Kształcenia Ogólnego dla szkoły podstawowej z zakresu – matematyka.

Regulamin konkursu:

Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę uczestników, ale nie więcej niż 3 osoby z oddziału.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach.

Zestaw zadań w I etapie składa się z 15 zadań zamkniętych, natomiast w II etapie z 3 zadań otwartych.

Na wykonanie zadań konkursowych przeznacza się:

• I etap – 40 minut (zaznaczenie poprawnej odpowiedzi),
  • II etap – 40 minut (przedstawienie pełnego rozwiązania).

Między I a II etapem przewidziana jest piętnastominutowa przerwa.

Uczniowie nie mogą korzystać z kalkulatorów.

Prace uczniów są kodowane.

Na podstawie zdobytych punktów ustala się kolejność uczniów. Tytuł laureata uzyskują uczniowie którzy zajmą miejsce I-III, zaś finalisty uczniowie od IV-VI miejsca. Wszyscy uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sponsorem nagród jest Wójt Gminy Nowy Żmigród.

Zgłoszenie do udziału w konkursie oraz wymagane załączniki, (które są do pobrania u dołu strony), należy przesłać:

• listownie na adres Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie, ul. Mickiewicza 4, 38-230 Nowy Żmigród, z dopiskiem – „Powiatowy Konkurs Matematyczny”,

w terminie do dnia 20.05.2022r.

Konkurs odbędzie się 30.05.2022r. o godzinie 900 w budynku  Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie.

Zwycięzców wyłoni komisja w składzie: nauczyciel Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie – przewodniczący, nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie - członkowie.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w tym samym dniu po poprawieniu prac.

Dodatkowe informację można uzyskać pod numerem 608265982.

Załączniki_do_Regulaminu_Konkursu_Matematycznego_-_Matematyk_na_medal.pdf

Serdecznie zapraszamy!