Działalność Szkolnego Koła PCK

Od początku roku szkolnego członkowie Szkolnego Koła PCK podejmowali wiele działań na terenie szkoły i poza nią:

- zorganizowali stół ze zdrową żywnością w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania,

- brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Wykazali się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Karolina Such, ucz. kl. 7 uzyskała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

- trzy uczennice z kl. 6b brały udział w kursie udzielania pierwszej pomocy , zorganizowanym przez OR PCK w Jaśle,

- brali udział w powiatowym konkursie na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy”. Maja Maresz, ucz. kl. 5a zdobyła pierwsze miejsce,

- zorganizowali zbiórkę żywności i artykułów kosmetycznych dla podopiecznych PCK. Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników SP w Nowym Żmigrodzie, którzy przyłączyli się do tej akcji.

opiekunki SK PCK:

Barbara Marszał, Barbara Świerzowska