Dzień Głośnego Czytania w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie

Dnia 30 września 2022 roku w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się kolejny już Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, tym razem skierowany do uczniów klas trzecich i czwartych  Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie. Wprawdzie święto to przypada na 29 września, w rocznicę urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej, ale my obchodziliśmy go dzień później.

W tym roku uczniowie słuchali wybranych przygód  Mikołajka z serii książek autorstwa Goscinny Sempe pt. „Jesień Mikołajka” i „Mikołajek i inne chłopaki”, a utwory czytały im panie: Dominika Jędrzejczyk – Wielgosz – dyrektor GOK, Barbara Winiarska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Żmigrodzie oraz Małgorzata Tłuściak -  nauczycielka języka polskiego naszej szkoły. Dzieci z zainteresowaniem słuchały zabawnych perypetii i pomysłowych rozwiązań tytułowego Mikołajka.

Organizatorem tej akcji czytelniczej była biblioteka szkolna.

Był to świetny pomysł  na obchody „Dnia Głośnego Czytania” i z pewnością będzie on kontynuowany za rok.

Elżbieta Mezglewska - Kochanik