Hej, góry , nasze góry!

Rok szkolny nie mógłby się zakończyć bez wycieczki .

Żeby podtrzymać tę tradycję, uczniowie z klas: 5a, 5b, 6a, 7a, 7b, 8a wybrali się na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Choć pogoda nas nie rozpieszczała , wyjazd był ciekawy, urozmaicony i udany.

Pierwszego dnia wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Gubałówkę, skąd obejrzeliśmy panoramę Tatr. Pani przewodniczka pokazała nam również Czerwony Dwór- zabytkową willę , w której mieści się muzeum sztuki zakopiańskiej. Podziwialiśmy góralskie stroje, sprzęty, ozdoby, obrazy malowane na szkle, meble.
Następnie pieszo pokonaliśmy Dolinę Strążyską i dotarliśmy do wodospadu Siklawica.
Emocje nie mniejsze niż wywołane przez górskie widoki wzbudziło w nas zakwaterowanie i czas spędzony w pensjonacie. Wieczorem, po  rozpakowaniu i smacznej obiadokolacji, spotkaliśmy się przy grillowanych kiełbaskach, a potem poszliśmy „grzecznie” spać.

Kolejny dzień wycieczki był przeznaczony na wędrowanie. Po śniadaniu udaliśmy się do słynącej z pięknych widoków Doliny Kościeliskiej, gdzie pokonaliśmy szlak prowadzący do schroniska Ornak. Tu krótki odpoczynek i powrót do autobusu. Nagrodą po wędrówce był wieczorny relaks w Termach Chochołowskich. Trzygodzinny pobyt na basenach i zjeżdżalniach wzbudził apetyt, więc po powrocie na nocleg trzeba było zamówić pizzę.

W ostatni dzień wycieczki zwiedziliśmy Zakopane. W siedzibie TPN obejrzeliśmy wystawy i filmy przyrodnicze. Ciekawym punktem programu był trening młodych skoczków narciarskich, któremu przyjrzeliśmy się , oglądając Wielką i Średnią Krokiew. Zwiedziliśmy również jeden  z najstarszych obiektów miasta- zabytkowy kościółek i cmentarz na Pęksowym   Brzyzku, gdzie spoczywają ludzie zasłużeni dla Tatr.
Podczas spaceru po Krupówkach kupiliśmy pamiątki, a w drodze powrotnej ,w Nowym Sączu,  by podtrzymać kolejną wycieczkową tradycję, zjedliśmy posiłek w restauracji McDonald’s. Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do domu.
Dziękujemy paniom wychowawczyniom: Teresie Niemiec, Renacie Piątkowskiej, Małgorzacie Tłuściak oraz pani Marii Gołębiowskiej – Bugno za zorganizowanie wyjazdu i opiekę.

Kolejna wycieczka już po wakacjach!

GALERIA:

kuratorium