• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Jutro popłyniemy daleko – uroczystość pożegnania absolwentów szkoły

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku, uczniowie klasy ósmej po raz ostatni wystąpili w murach naszej szkoły, żegnając się ze społecznością szkolną oraz miejscem, które było częścią ich życia przez ostatnich 8 lat. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice, koleżanki i koledzy.

Uroczystość rozpoczęła się ceremonią przekazania sztandaru szkoły młodszym kolegom. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani Alicja Witkowska, która skierowała kilka ciepłych słów do naszych absolwentów. Pani dyrektor zwróciła uczniom uwagę na nowe wyzwania, ale i nowe możliwości, które stoją przed nimi. Na koniec życzyła absolwentom powodzenia na dalszych etapach edukacji. Kilka słów do swoich starszych kolegów skierowała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Mrugał.

Po przemówieniach nadszedł czas na docenienie sukcesów uczniów i ich osiągnięć edukacyjnych. Za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.  Rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

Następnie uczniowie klas 7 przedstawili wesoły program artystyczny, zawierający zabawne scenki filmowe przedstawiające wycinki, nie zawsze łatwego, szkolnego życia ósmoklasistów. Program powstał pod kierunkiem wychowawców: pani Małgorzaty Tłuściak oraz pana Tomasza Źrebca. Uczniowie klas siódmych, pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im upominki.

Potem nadszedł czas na podziękowania. Ósmoklasiści zwrócili się do swoich nauczycieli, dziękując im za przekazaną wiedzę i za opiekę.  

W imieniu rodziców uczniów klasy 8 głos zabrała pani Anna Palcar, która podziękowała wychowawcy – panu Stanisławowi Zole, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za troskę i opiekę nad dziećmi.

Absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów w nauce w nowo wybranych szkołach ponadpodstawowych oraz udanego wakacyjnego wypoczynku.

Joanna Kmieć

zdjęcia Krzysztof Bogacz

kuratorium

vulcan

archiwalna

jadlospis