21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Język ojczysty to nie tylko sposób porozumiewania się i wyrażania myśli, ale również skarbnica doświadczeń i kultury narodowej.

Dla uczczenia tego wydarzenia zapraszam uczniów do udziału w konkursach , w których sprawdzicie swoje umiejętności językowe i wiedzę o polszczyźnie.

Kto nie ćwiczy języka, ten się na nim potyka.

Klasy 4-5

Chętni uczniowie będą rozwiązywać test z poprawności języka ( pytania wyboru i krótkie odpowiedzi własne). Zgłoszenia do 16 lutego u pani Małgorzaty Tłuściak.

Test odbędzie się w piątek 17 lutego na lekcji 5.

Klasy 6-8

Waszym zadaniem jest ułożyć akrostych, którego pierwsze litery wersów utworzą hasło POLSKA MOWA.

Akrostych to wiersz ( nie musi się rymować), w którym pierwsze litery kolejnych linijek układają się w określone słowo np.

Dach

Okna

Mury

Akrostychy należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do 21 lutego . Na zwycięzców testu i autorów najciekawszych wierszy czekają nagrody.

Małgorzata Tłuściak