W środę 1 kwietnia 2026 obserwatorium gościło grupę najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kątach wraz z wychowawczyniami. Młodzi astronomowie brali ożywiony udział w prelekcji opiekuna obserwatorium pana Waldemara Tokarczyka na temat historii podziału nieba na gwiazdozbiory i ich obecnosci w kulturze. Następnie zobaczyli wnętrze kopuły wraz z teleskopem. Wprawdzie deszczowa pogoda uniemożliwiła obserwację nieba, ale ten niedosyt z pewnością zaowocuje kolejną wizytą.
Zapraszamy.







