Spotkanie integracyjne w klasach czwartych

Są święta w naszym kalendarzu – najdroższe i najbliższe,
co wywołują falę marzeń – najczulszych i najmilszych.
Ten nastrój wszystkim się udziela. Ogarnia serca, duszę
– radością szczęścia i wesela i czystych, wielkich wzruszeń.

Te ukochane przez wszystkich święta to

BOŻE NARODZENIE….

20 grudnia w jadalni szkolnej odbyło się spotkanie na którym gościli dyrekcja, rodzice, uczniowie i wychowawcy  klas czwartych.

Na początku podsumowaliśmy projekt „ Jak znam patrona mojej szkoły” Uczniowie z rąk pani dyrektor Alicji Witkowskiej otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w projekcie oraz słodycze, a rodzice mogli obejrzeć prace swoich pociech na okolicznościowej wystawie.

Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne mówiąc, że wspólnie spędzony czas to chwile radosne, pełne wzruszeń i dobrych życzeń. Były życzenia i łamanie się opłatkiem. „Niebo – ziemi, niebu – ziemia, wszyscy, wszystkim ślą życzenia. Tradycja opłatkowa ma na celu wzmocnienie więzi między bliskimi sobie ludźmi, pomóc wybaczyć zaległe spory oraz zaleczyć rany.  Każdy starał się, więc życzyć innym wiele dobrego.

Magię świąt podkreślały kolędy w wykonaniu uczniów. Śpiew kolęd, pięknie przystrojona sala, zapach jedliny, migoczące światełka, wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę wzajemnej życzliwości oraz magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców za wszelką okazaną pomoc oraz przygotowanie poczęstunku.

Wychowawcy klas czwartych