Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych, Teodora Roosevelta, który w roku 1902 wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent uratował go, a cała historia została opisana i zilustrowana. Następnie uszyto maskotkę, która towarzyszy nam do dziś. Miś Uszatek, Koralgol, Kubuś Puchatek, Paddington, Gumisie, Misiu Yogi towarzyszą nam, naszym dzieciom i wnukom od lat. Dają radość, spokój, ukojenie, ale też wesołą zabawę. Dzisiaj uczniowie klas drugich obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Dzieci obejrzały prezentację, bawiły się, rysowały misie i zjadły małe co nieco, które przygotowali rodzice. To był radosny dzień, który na długo pozostanie w pamięci.