Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to piękna pora roku. Warto wybrać się na wycieczkę i podziwiać przyrodę w jesiennych barwach. Dnia 17 października 2022 r. uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Samoklęsk na Święto Pieczonego Ziemniaka. Ognisko już płonęło, a pracownik wrzucał kartofle do żaru. Był czas na zabawę, grę i zawody szybkościowo-zwinnościowe związane z ziemniakami: sadzenie, zbieranie, podawanie i rzuty do celu. Startowały dwie drużyny- Ostre Fasolki FC i Ziemniaczki PC. Walka była wyrównana, ale ostatecznie wygrały Ostre Fasolki FC. Gratulujemy! Po wysiłku, dzieci zostały poczęstowane pieczonymi ziemniakami i kiełbasą, pysznym sernikiem oraz ciepłą herbatą i sokiem. Po biesiadzie w altanie, dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy o ziemniaku. Klasy zdobyły po 8 punktów. Wykazały się znakomitą wiedzą o tym popularnym warzywie. Podziękowaliśmy za wspaniale spędzony czas pracownikom restauracji „Szeran” i w rewelacyjnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.