• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Wycieczka do Bałtowa

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 4a, 4b i 6a wyruszyli na jednodniową wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Najpierw wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po JuraParku, w którym podziwialiśmy dinozaury w naturalnych rozmiarach pochodzące  z różnych okresów dziejów naszej planety. Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się około 100 modeli tych gadów.

W miejscu, gdzie obecnie leży park, kiedyś znajdowała się plaża, po której wędrowały dinozaury, czego dowodem są odnalezione w bałtowskim wąwozie tropy tych zwierząt.  Potem z podekscytowaniem udaliśmy się amerykańskim autobusem szkolnym  na zwiedzanie Zwierzyńca Górnego. Podziwialiśmy tam wiele zwierząt z różnych zakątków Ziemi.

Mogliśmy dostrzec strusie, lamy,antylopy, dzikie konie, a nawet wielbłądy. Zwiedziliśmy również   ,, Polskę w Miniaturze " - wystawę 50 miniatur w skali 1:25, ukazujących najciekawsze zabytki architektury obronnej i rezydencjonalnej. Kolejną atrakcją był Park Zabaw, w którym znajdowały się karuzele, rollercoastery, trampoliny, statek piracki i wiele innych atrakcji. Na zakończenie wizyty w Bałtowie udaliśmy się na obiad, zakupiliśmy pamiątki  oraz wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Organizatorami wycieczki byli: pan Mirosław Biernacki i  pan Ryszard Turek, a opiekunami - pani Iwona Turek oraz pani Elżbieta Mezglewska - Kochanik.

Natalia Mrugał

GALERIA:

kuratorium

vulcan

archiwalna

jadlospis