Wycieczka klas drugich do Krakowa

Nadszedł dzień długo wyczekiwanej wycieczki klas drugich do Krakowa - 17 maja 2023 r. Obudził nas deszczem, ale pełni entuzjazmu wszyscy stawili się na zbiórce przed szkołą. Wyposażeni w parasole, peleryny, czapki i kaptury, wsiedliśmy do autobusu. Droga minęła w przyjemnej atmosferze. Kraków powitał nas strugami deszczu. Pani Kasia, przewodniczka, pełna entuzjazmu, poprowadziła nas "Szlakiem krakowskich legend", opowiadając interesujace historie i ciekawostki. Niezwykłym miejscem okazała się hodowla motyli. W ciepłym, przyjemnym pomieszczeniu, dzieci podziwiały te niewykłe, piękne i wyjatkowo okazałe owady. Można było je trzymać na ręce. One same chętnie siadały na dzieciach. Wiktorowi motyl usiadł na bluzie i wyglądał, jak piękna, drogocenna broszka. Królem motyli został Angelo. Były tam też dwa kanarki, które Karol karmił z ręki. Spacer po Krakowie z przewodniczką zakończył się przy Barbakanie. Potem poszliśmy do Macdonalda na zasłużony posiłek. Jeszcze tylko pamiątki i można wracać do domu. Przemoczeni, wsiedliśmy do ciepłego autobusu i bezpiecznie wróciliśmy do Nowego Żmigrodu, gdzie czekali już rodzice.

To będzie niezapomniana wycieczka, mimo wszystko udana. Dziękujemy rodzicom za udział i pomoc w opiece.