XIX Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Władysławy Płocic „Matematyk na medal”

Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyk na medal” już za nami.

29 maja 2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Findysza - Męczennika w Nowym Żmigrodzie odbył się konkurs matematyczny dla klas siódmych i ósmych. W tym roku zgłosiło się do nas 27 uczniów z 8 szkół z następujących miejscowości: Cieklin, Dębowiec, Łężyny, Łysa Góra, Nienaszów, Osiek Jasielski, Zawadka Osiecka i Nowy Żmigród. Uczniów i opiekunów bardzo serdecznie powitała Dyrektor naszej szkoły – Pani Alicja Witkowska.

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności z zakresu matematyki. Konkurs składał się z dwóch etapów – pierwsza część to 15 zadań zamkniętych, na rozwiązanie których uczniowie mieli 40 minut, na drugą część składały się trzy zadania otwarte, na rozwiązanie których również przeznaczono 40 minut.

Wszyscy uczestnicy wykazali się duchem prawdziwej rywalizacji oraz dużą wiedzą matematyczną.

Komisja konkursowa przyznała tytuł laureata następującym uczniom:

1. Rita Wielgosz – SP w Nowym Żmigrodzie,
  2. Sonia Nowak – SP w Dębowcu,
  • Paulina Kawecka – SP w Łysej Górze.

Tytuł finalisty otrzymali:

Hubert Dzik –         SP w Dębowcu,

Adrian Knapik –    SP w Osieku Jasielskim,

Karol Mroczka –    SP w Nowym Żmigrodzie,

Adam Źrebiec –      SP w Nowym Żmigrodzie.

Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Nowy Żmigród – Pan Grzegorz Bara, który wręczył wszystkim uczestnikom konkursu dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez KRPA w Nowym Żmigrodzie. Po zakończonych zmaganiach konkursowych, młodzi matematycy otrzymali poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej.

Bardzo dziękujemy osobom, które od lat wspierają nas w naszych działaniach związanych z organizacją konkursu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Władysławy Płocic - „Matematyk na medal” !

Organizatorzy:

Teresa Niemiec