XXI Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty

10 maja 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXI Powiatowego Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2023. Temat tegorocznej edycji to „Martwa natura”. Na konkurs wpłynęło 70 prac ze szkół podstawowych powiatu jasielskiego.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności plastycznych  i wyrobienie wyobraźni artystycznej, wyćwiczenie sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną, stworzenie uczniom  możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji informatycznych dokonań.

Jury oceniało: walory plastyczne pracy (kompozycja, przestrzeń, barwa), zgodność z tematem, twórcze podejście do zadania plastycznego (pomysłowość, oryginalność), samodzielność, znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzi programów graficznych oraz estetykę wykonania.

W tym roku, uczennica klasy ósmej Zuzanna Leputa otrzymała za swoją pracę wyróżnienie, a prace ucznia klasy piątej Michała Sucha i uczennicy klasy siódmej Karoliny Such, można było zobaczyć na wystawie pokonkursowej.

Renata Piątkowska

GALERIA: