poniedziałek, 12 kwiecień 2021 10:54

GRY Z RECYKLINGU

Plastikowe nakrętki, butelki, kubki po jogurtach, kubeczki po słodyczach czy zakrętki do słoików, dostarczają nam niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości i zabawy z dziećmi. To również doskonały materiał do nauki przez zabawę, tworzenie gier i pomocy edukacyjnych.

Zanim trafią do kosza oto kilka przykładów i pomysłów na to, co możemy z nich zrobić.

Zapraszam

BUTELKOWE KRĘGLE

Kręgle można wykonać z pustych butelek po napojach. Butelki malujemy wlewając odrobinę farby do środka.

ZAKRĘCONE MEMORY

Do wykonania tej popularnej gry można użyć zakrętek do słoików. Pamiętać należy, aby były dwie takie same zakrętki.

POCIĄG Z NAKRĘTEK

Do gry potrzebujemy kilku plansz z narysowanym pociągiem. Koła wyklejamy kolorowym papierem. Pamiętamy przy tym, aby mieć nakrętki w tych samych kolorach. Liczbie oczek na kostce przypisujemy odpowiednie kolory. Zawodnik rzuca kostką i ustawia kolorowe koła.

NAKRĘTKOWY HOKEJ

Taśmą wyznaczamy miejsce do gry. Ustawiamy nakrętki i próbujemy trafić w środek.

KORKOWE WARCABY/SKOCZKI

Planszę wykonujemy z  papieru, a do gry używamy kolorowych nakrętek.

PIRAMIDA Z KUBKÓW

Gra polega na ustawianiu i składaniu piramidy z kubków na czas.

KODOWANKI

Do gry potrzebujemy plansz np. 4 na 4 (16 kwadratów). Ustawiamy po 4 kubeczki w tym samym kolorze. Jeden kwadrat pozostaje pusty, aby można było przesuwać kubeczkami. Gra polega na ustawieniu np. jednego koloru w linii, po skosie lub obok siebie.

WRZUCANIE NAKRĘTEK DO KUBKÓW

Nakrętki trzeba przenieść do kubków za pomocą dwóch rurek do napojów. Wygrywa osoba, która jako pierwsza umieści wszystkie nakrętki w kubku.

Wszystkie wyżej opisane gry, czekają na uczniów w szkole.