piątek, 18 marzec 2022 10:15

Światowy Dzień Recyklingu

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Został on ustanowiony w 2018 roku w celu promowania korzyści jakie niesie ze sobą odzyskiwanie surowców z odpadów. Światowy Dzień Recyklingu ma na celu uzmysłowienie ludziom, że odpowiedzialne zarządzanie zasobami naturalnymi to nasz wspólny problem i wspólna odpowiedzialność dla zabezpieczenia przyszłości naszej planety.

Działania podjęte w naszej szkole to przede wszystkim trwająca cały rok zbiórka baterii oraz szeroko zakrojona akcja „NAKRĘTKA”.

W ramach ŚDR przedstawiciele klas młodszych udali się z zebranymi plastikowymi nakrętkami do znajdującego się w pobliżu szkoły „SERCA”. Wrzucając nakrętki do serduszka nie tylko pomagają osobom potrzebującym, ale również promują postawy prospołeczne i proekologiczne.

W gabinecie pedagoga szkolnego znajdują się własnoręcznie wykonane GRY Z RECYKLINGU. Plastikowe nakrętki, butelki, kubki po jogurtach, kubeczki po słodyczach czy zakrętki do słoików, dostarczają niezliczonych możliwości kreatywnej twórczości i zabawy z dziećmi. To również doskonały materiał do nauki przez zabawę.

Uczniowie grali m.in. w butelkowe kręgle, zakręcone memory, pociąg z nakrętek, nakrętkowy hokej, korkowe warcaby i kodowanki.

Na korytarzu pojawiły się gazetki ścienne informujące o segregacji.

Ponadto w każdej klasie i na korytarzach są odpowiednio oznaczone pojemniki, które pomagają uczniom w prawidłowej segregacji śmieci.

Pamiętajmy, zanim coś wyrzucimy warto zastanowić się czy nie powstanie z tego „COŚ Z NICZEGO”.