piątek, 25 marzec 2022 10:17

Zajęcia z LEGO®robotyki

W dniu 23.03.2022r. uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w zajęciach z LEGO®robotyki organizowanych przez Pracownię Robotyki LEGO® RoboCampKrosno, z wykorzystaniem klocków LEGO Wedo 2.0, LEGO Bricq Motion. Zajęcia warsztatowe z robotyki LEGO® to nie tylko świetna zabawa, ale jednocześnie idealna okazja do tego, aby rozwijać swoje umiejętności manualne, konstrukcyjne oraz informatyczne. Uczniowie dysponowali instrukcją budowy pojazdu z napędem na przednią oś. Zadaniem uczestników  było dokonanie zmian, modyfikacji w konstrukcji, aby pojazdy poruszały się jak najszybciej. Każdy zbudowany pojazd poruszał się za pomocą zaprogramowanych przez uczniów klawiszy. Uczniowie poznali znaczenie podstawowych bloczków kodowania w Lab View.

Składam serdeczne podziękowanie:
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie
za sfinansowanie warsztatów,
pani dyrektor Dominice Jędrzejczyk-Wielgosz za udostępnienie sali w GOK-u
oraz pani Ani za wspaniałe poprowadzenie warsztatów dla naszych uczniów.
Joanna Kmieć

Zapraszam do fotorelacji.