czwartek, 21 kwiecień 2022 15:11

Kaligrafia kształtuje charakter

8 kwietnia odbyła się trzynasta edycja szkolnego Konkursu Kaligraficznego, poprzez który nasza szkoła cyklicznie włącza się w ogólnopolską kampanię ładnego, odręcznego pisania, propagując hasło: „Litera jest wieczna, w literze jest harmonia świata”.

W tym roku konkurs  była skierowany do uczniów klas 4-6, z których zgłosiło się 32 chętnych.

Zadaniem uczestników było przepisanie  w ciągu 35 minut na kartkę bez liniatury wiersza Marii Konopnickiej- patronki roku 2022. Techniki i sposoby były rozmaite, niektórzy uczniowie kilkakrotnie rozpoczynali pracę, bo brak linijek i poprawność ortograficzna utrudniały zadanie. Ważne było również rozmieszczenie wiersza na stronie i ogólny wymiar estetyczny. Jury, biorąc pod uwagę te aspekty, wyłoniło następujące  laureatki:

I miejsce  Natalia Mrugał kl.4a, Aleksandra Durał kl.5b

II miejsce  Klaudia Forma kl.5a

III miejsce  Julita Cichoń   kl.5b

Wyróżnienie   Julia Leśniak  kl.5b

Uczniów zachęcam do udziału w kolejnych konkursach ładnego pisania.

Nagrody zostaną wręczone na apelu.

Małgorzata Tłuściak