piątek, 20 maj 2022 16:32

Warsztaty zawodoznawcze „Kim być?”

W maju odbyły się w naszej szkole warsztaty zawodoznawcze „Kim być?” skierowane dla uczniów klas ósmych. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Śliwa - doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle. W zajęciach udział wzięli uczniowie oraz panie wychowawczynie: Renata Piątkowska (z klasą 8a), Barbara Tomaszewska (z klasą 8b).

Celem spotkań doradcy zawodowego w klasach ósmych jest określenie indywidualnych zdolności uczniów oraz ich predyspozycji zawodowych, jak również pomoc w świadomym wyborze kierunku dalszego kształcenia w szkole ponadpodstawowej. Spotkania pomagają uczniom uświadomić sobie własne zdolności i zainteresowania, które w przyszłości mogą zapewnić zdobycie atrakcyjnego zawodu, zgodnie z predyspozycjami i indywidualnymi możliwościami, a co za tym idzie zdobycie zatrudnienia i szansy na realizację marzeń.

Dodatkowo nasi ósmoklasiści uczęszczali na  zajęcia z doradztwa zawodowego, uczestniczyli w Giełdzie Szkół, Dniach Otwartych oraz w spotkaniach z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych, którzy odwiedzają naszą szkołę.

Mamy nadzieję, że takie formy zajęć pomogą uczniom dokonać właściwego wyboru miejsca ich dalszej edukacji.