wtorek, 12 maj 2020 10:02

W co się bawić z dziećmi? cz. II

Co  robić w domu, skoro już musimy w nim zostać? To jest czas, kiedy można zorganizować chwilową edukację domową – z pożytkiem dla dzieci i opiekujących się nimi rodziców. Oto kolejne dwa pomysły.

Modelowanie - ciastolina, modelina, plastelina, glina to prawdziwa uczta dla wyobraźni, doskonały rodzaj zabawy do tworzenia zwierzątek lub postaci z bajek. Zabawa z ich użyciem doskonali umiejętności manualne i rozwija motorykę małą. Dziecko uczy chwytać się przedmioty, ćwiczy ruchy nadgarstka, przedramienia, uczy się napinać i rozluźniać mięśnie.

Klocki - są zabawką uniwersalną, idealne zarówno dla dziewczynek, jaki i dla chłopców.  Zabawa klockami rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Mogą być bardzo przydatne przy nauce: rozpoznawania kolorów, liczenia, klasyfikowania (mniejszy-większy), działań na zbiorach, relacji przestrzennych. Dzięki nim możecie Państwo stworzyć z dzieckiem przeróżne budowle.  A być może obudzi się w dziecku zmysł architekta?

Miłej zabawy.