środa, 13 maj 2020 10:14

W co się bawić z dziećmi? cz. III

Ciąg dalszy propozycji zabaw.

Puzzle - zabawa układanką to okazja do ćwiczenia koordynacji ręka-oko oraz zdolności manualnych. Konieczność dopasowywania do siebie elementów wyrabia precyzję oraz finezję ruchu. Dobre zdolności manualne to łatwiejsza nauka pisania i rysowania, a także pewniejszy chwyt czy motoryka. Puzzle to przede wszystkim zachęca do myślenia.

Gry planszowe (warcaby, Chińczyk, Monopoly, Scrabble i wiele innych) to idealna forma do wspólnego spędzania czasu. Kojarzą się nam z dobrą zabawą na długie godziny, ale są także okazja do rozwoju umiejętności. Potrafią angażować i wyostrzać logikę, rozumowanie i kreatywność dzieci. Od rozpoznawania wzorców i problemów matematycznych po język i socjalizację.

Gotowanie – wspólne przygotowywanie posiłków to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony gotowanie z dziećmi to dobra zabawa dla dzieci, a z drugiej korzyść dla Nas Rodziców (pomoc w kuchni). Wspólne gotowanie pomaga rozwijać umiejętności matematyczne (odmierzanie określonej ilości: mąki, cukru, masła) pozwala zdobywać umiejętności życiowe, buduje zdrowe nawyki żywieniowe, ćwiczy rączki, kształtuje poczucie własnej wartości , a przede wszystkim zbliża do siebie.

Miłej zabawy.