Wyjazd na Węgry

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pojechali odwiedzić przyjaciół z węgierskiego Putnoka. Wycieczka odbyła się 19-22 maja 2011. W czwartek 19 maja wyjechaliśmy, by około godz. 13 spotkać znajomych, którzy we wrześniu odwiedzili Nowy Żmigród. Po przydzieleniu do rodzin pojechaliśmy do ich domów. Później w węgierskiej szkole były pokazy śpiewu, tańca, itp. Następnie odbyła się dyskoteka, na której wystąpiła szkolna grupa rockowa.
Następnego dnia, w piątek, udaliśmy się do miejscowości Sajomercse, gdzie można było spróbować jazdy konnej czy strzelania z łuku. Wieczorem odbyły się rozgrywki sportowe i ognisko.
W sobotę z powodu wyjazdu do stolicy Węgier- Budapesztu, pobudka była dosyć wczesna, jednak warto było. Dzięki burmistrzowi Putnoka mogliśmy zobaczyć Parlament Węgierski, który wiele osób zachwycił swoim pięknem. Później zwiedziliśmy jeszcze  różne miejsca we wspaniałym Budapeszcie.
W ostatni dzień pobytu rozrywkę zapewniały nam rodziny węgierskie. Wycieczka niestety szybko się zakończyła.
Mimo różnych nieoczekiwanych zdarzeń wyjazd uznać za udany. Pogoda dopisała i myślę, że ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

tekst Aleksandra Frydrych
(źródło Nowinki szkolne nr 34, czerwiec 2011)