Goście z Węgier

24 maja 2012 odwiedzili nas nasi koledzy z Węgier. Po zjedzeniu obiadu w stołówce szkolnej zostali przydzieleni do polskich rodzin. Następnie każdy kto przyjmował gościa z Węgier zabrał go do swojego domu, aby ten mógł się rozgościć. Około godziny 18 rozpoczął się koncert w GOK – u. Wszyscy mieli okazję zobaczyć występy uczniów i absolwentów naszej szkoły:  Marzeny Mędrek i Filipa Kępy. Drugiego dnia po obfitym śniadaniu u rodzin wszyscy zebrali się na placu szkolnym, z którego odbył się wyjazd do Trzcinicy i zwiedzanie Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja. Po powrocie Węgrzy spędzili trochę czasu z rodzinami. Późnym popołudniem odbyły się rozgrywki sportowe i ognisko na działce rekreacyjnej „Oaza spokoju”. W rozgrywkach było wiele konkurencji m. in.: przeciąganie liny, wyścigi w workach. Następnie wszyscy ze smakiem zjedli kiełbaskę z ogniska. Tego wieczoru był także pokaz samolotów. Trzeciego dnia odwiedziliśmy kilka miejscowości. Najpierw byliśmy w Bóbrce w Muzeum Przemysłu Naftowego. Kolejnym celem stało się Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Ostatnią odwiedzoną przez nas miejscowością był Odrzykoń, w którym zwiedziliśmy zamek Kamieniec oraz rezerwat skalny „Prządki”. Wieczorem była dyskoteka. 27 maja był ostatnim dniem pobytu Węgrów. Do godz. 14 każdy spędzał czas ze swoim kolegą lub koleżanką. Staraliśmy się ten czas jak najlepiej wykorzystać, aby nasi koledzy mogli miło nas wspominać. O godz. 14 wszyscy spotkaliśmy się na placu szkolnym i pożegnaliśmy naszych kolegów. Gdy już odjeżdżali, każdy ze łzami w oczach patrzył na węgierski autobus, machając rękoma na pożegnanie wierząc, że wkrótce znów się spotkamy. Ta wymiana polsko – węgierska była dla nas wspaniałą przygodą. Mogliśmy wykazać się swoimi umiejętnościami języka migowego i języków obcych, odwiedzić ciekawe miejsca a przede wszystkim poznać wspaniałe osoby. Myślę, że każdy kto przyjmował węgierskiego kolegę może powiedzieć – BYŁO WARTO!

tekst Ewelina Wietecha
(źródło Nowinki szkolne nr 44, czerwiec 2012)
Więcej w tej kategorii: « Wyjazd na Węgry Wycieczka na Węgry »