Jasełka w naszej szkole

Boże Narodzenie to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany czas w roku. Zgodnie z  tradycją obchodzimy je niezwykle uroczyście. Pielęgnowanie obrzędów związanych z tym świętem to część naszej kultury, z którą związani jesteśmy od dzieciństwa.  Uczniowie naszej szkoły co roku prezentują jasełka lub spektakl o tematyce świątecznej.

22 grudnia bieżącego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyło się przedstawienie  pt.„ Bóg się rodzi…”.

Występ składał się z dwóch części. Na początku przenieśliśmy się do wnętrza domu, w którym rodzina przygotowała się do świąt. Ojciec, matka, dziadek, babcia oraz dzieci nakryli świąteczny stół z dwunastoma tradycyjnymi potrawami, przystroili choinkę,  podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia.

Potem obejrzeliśmy jasełka, które składały się z czterech scen: drogi Maryi i Józefa do Betlejem, czuwania pasterzy, przybycia do szopy trzech króli oraz składania darów małemu Jezusowi .

Wysłuchaliśmy także najbardziej znanych kolęd , które stanowią ważny świąteczny obrzęd.

Na zakończenie nie zabrakło także życzeń pani Dyrektor kierowanych do uczniów , nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi.

Występ  dostarczył nam wszystkim pięknych wzruszeń i wprowadził nas  w świąteczny nastrój.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie z klas: VIa , IVa i VII a pod opieką pani Iwony Turek i pana Ryszarda Turka. Oprawę muzyczną przygotowała pani Barbara Tomaszewska.

Zdj GOK