KONKURS RECYTATORSKI

Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie zaprosiło uczniów klas siódmych i ósmych do udziału w Konkursie Recytatorskim- poezja i proza II wojny światowej.

24 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury 17 uczestników zaprezentowało interpretację wybranych utworów. Byli to uczniowie ze szkół w Dębowcu, Kątach, Krempnej, Łężynach, Nienaszowie, Osieku Jasielskim, Samoklęskach i Nowym Żmigrodzie.

Naszą placówkę reprezentowały:

Zuzanna Woźnica kl.7a recytująca wiersz „Mazowsze” Baczyńskiego, Martyna Idzik kl.7b – wiersz „Alarm” Słonimskiego, Magdalena Kostrząb kl.7b – wiersz „Ballady i romanse” Broniewskiego, Maja Dybaś kl.8- wiersz „ Elegia o ...(chłopcu polskim)” Baczyńskiego.

Występ dziewcząt został doceniony przez jury, które przyznało trzy miejsca i sześć wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazły się:

Martyna Idzik – III miejsce w konkursie,

Zuzanna Woźnica i Maja Dybaś- wyróżnienia.

Gratulujemy udanego występu i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach konkursowych!

Uczennice do konkursu przygotowały nauczycielki języka polskiego.