Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji, w ubiegły czwartek, uczniowie naszej szkoły obejrzeli wzruszającą akademię słowno - muzyczną upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia. W czasie uroczystości przypomniana została historia walki „Żołnierzy Wyklętych” oraz przedstawiono postacie kilku z nich.

Zebrani mieli możliwość wysłuchać wierszy i piosenek, które przypomniały tych bohaterów.

„Żołnierze Wykleci” byli najwierniejszymi obrońcami Rzeczypospolitej. Gdy zakończyła się II wojna światowa, oni nadal walczyli, tym razem z nowym okupantem – Rosją Sowiecką. Ten beznadziejny opór kończył się dla nich najczęściej śmiercią. Nowe władze skazały ich również na zapomnienie. Dopiero po upadku komunizmu Polska zaczęła przypominać sobie o swoich bohaterach.

Dzisiaj, pamiętając o walce i ofierze tych „Żołnierzy Wyklętych”, oddajemy im należną cześć.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI a pod kierunkiem pani Iwony Turek i pana Ryszarda Turka.