„Szkoła pamięta” klasy 3a i 3b

Uczniowie klas 3a i 3b również wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. W dniu 30 X 2023r. udali się pod pomnik ku czci poległych członków ruchu oporu, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Pamięć poległych uczcili chwilą ciszy i zapalili znicze. Udali się też  pod  pomnik Kazimierza Pułaskiego i głaz upamiętniający 150 rocznicę powstania styczniowego.

Następnie na ulicy Wałowej zatrzymali się przy fragmentach muru oporowego wraz z pamiątkową tablicą , który 1942 roku stanowił wschodnią granicę getta. Uczniowie udali się również pod tablicę pamięci Żydów Getta Żmigrodzkiego pomordowanych przez Nazistów 1942 roku w Hałbowie.

Warto zwracać uwagę młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca            i regionu. Dzięki akcji „Szkoła pamięta” dzieci i młodzież uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.

GALERIA: