Warsztaty w Magurskim Parku Narodowym

Warsztaty w Magurskim Parku Narodowym 1 marca 2024 r. uczniowie klas czwartych udali się do Magurskiego Parku Narodowego, gdzie uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych, podczas których poznali budowę drzewa, nauczyli się rozpoznawać różne gatunki drzew oraz poznali znaczenie i zasady funkcjonowania parku narodowego.

Zajęcia odbyły się częściowo w Ogrodzie Dydaktycznym wokół Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego w Krempnej, następnie w sali edukacyjnej, gdzie uczniowie podczas zajęć prowadzonych w formie gry i zabawy zdobywali cenną wiedzę na temat drzew, z wykorzystaniem danych pochodzących z Magurskiego Parku Narodowego. Kolejnym etapem było zwiedzanie sali ekspozycyjnej z półgodzinnym spektaklem przyrodniczym obrazującym historię kształtowania się obecnego stanu przyrody tego terenu.

Uczniom jednak najbardziej podobała się interaktywna ekspozycja na trzech poziomach korytarzy z ekspozytorami, które pobudzają do poszukiwań i zachęcają do odkrywania przyrody wszystkimi zmysłami. Takie niezwykłe zajęcia rozwijają dzieci, pozwalają im na świadome przyglądanie się przyrodzie i docenienie jej roli w swoim życiu. Przewóz uczniów autobusem szkolnym udostępnił CUW w Nowym Żmigrodzie, za co składamy serdeczne podziękowania. Uczniowie klas czwartych