Wizyta w Generatorze Nauki Klasy Ib i VIa

19 lutego obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pojechali do GEN do Jasła. Młodsze dzieci obejrzały pokaz doświadczeń naukowych, a następnie wzięły udział w warsztatach – Laboratorium Małego Naukowca.

Samodzielnie wykonały ciecz nienewtonowską, lampę lawę, wulkan, kredkowego jeża oraz sztuczny śnieg.

Zwiedziły również interaktywną wystawę, gdzie, wykonując doświadczenia, mogły nie tylko zrozumieć dane zjawisko, ale też dowiedzieć się,  jakie jest jego zastosowanie praktyczne.

Z kolei uczniowie klasy 6a uczestniczyli w doświadczeniach chemicznych .

Obserwowali też pokazy naukowe zespołów badawczych GGP ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.

Na koniec wzięli udział w wykładzie  "A gdybyśmy zabili wszystkie bakterie". Prelekcję wygłosił dr Dawid Myśliwiec, znany młodzieży twórca popularnego w serwisie YouTube kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot”. Uczniowie dowiedzieli się, że mikroorganizmy są wszechobecne w naszym świecie i bez bakterii trudno byłoby nam żyć.

Opiekunami były panie : Beata Pieszczoch, Iwona Turek, Elżbieta Mezglewska - Kochanik.

GALERIA: