Wolność kocham i rozumiem

Jak co roku nasza szkoła świętowała rocznicę odzyskania niepodległości. 8 listopada uczniowie i nauczyciele zebrali się w GOK-u, by udziałem w akademii uczcić jakże ważne dla Polaków święto. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" i hymnu szkoły. Pani dyrektor Alicja Witkowska przypomniała genezę Święta Niepodległości, a także podkreśliła znaczenie wolności jako podstawowego prawa człowieka.

Część artystyczną rozpoczął występ pierwszoklasistów, którzy zaprezentowali wiersz "Barwy ojczyste" i piosenkę "Płynie Wisła". Następnie starsi uczniowie przedstawili refleksje o ojczyźnie i wolności wyrażone w utworach polskich literatów. Oprawę muzyczną stanowiły pieśni wykonane przez chór. Na zakończenie społeczność szkoły obejrzała film prezentujący najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny.

Akademię przygotowały panie: Katarzyna Jurkowska, Elżbieta Mezglewska- Kochanik, Małgorzata Tłuściak, Barbara Tomaszewska. O stronę techniczną uroczystości zadbał pan Kamil Cygan.