Wspomnienie o Janie Pawle II

Kwiecień i maj to miesiące obfitujące w chwile wspomnień o Janie Pawle II. W maju minęła kolejna rocznica urodzin Karola Wojtyły oraz rocznica zamachu na papieża. Z kolei w kwietniu wspominaliśmy śmierć Ojca Świętego.

Pod koniec maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość upamiętniająca Jana Pawła II – wielkiego Polaka, papieża, świętego, który trwale zapisał się w historii nie tylko kraju, ale i świata. Podczas apelu wysłuchaliśmy montażu słowno – muzycznego. Uczniowie przypomnieli ważne etapy z życia Karola Wojtyły. Opowiedzieli o jego młodości, zamiłowaniu do sportu, zainteresowaniach aktorstwem, drodze do kapłaństwa i świętości. Przypomnieliśmy sobie myśli wypowiadane przez papieża, które dla wielu były i nadal są drogowskazem. Na zakończenie uczniowie odegrali scenkę złożoną z ciekawostek i anegdot o Janie Pawle II.

W czasie uroczystości wspomniano też rodzinę Ulmów, której beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 roku w Markowej. Ta polska rodzina była wierna podobnym wartościom jak Jan Paweł II. Została zamordowana w 1944 roku przez niemieckich okupantów, za ukrywanie w swoim domu Żydów .

Uroczystość przygotowali uczniowie klas 5a i 6a pod opieką p. Iwony Turek, p. Barbary Tomaszewskiej, p. Ryszarda Turka.

Zdjęcia:

Kamil Żmigrodzki