Zajęcia w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna to taki neutralny teren, nieprzynależny żadnej klasie, żadnemu przedmiotowi, żadnej pracowni, ale wspólny.

Tutaj można spotkać się z kolegami przed i po zajęciach, zagrać w szachy, warcaby, bierki, gry planszowe i komputerowe, rysować i malować. Tutaj można również, jeżeli tylko pogoda na to pozwala grać w piłkę nożną, siatkówkę, dwa ognie czy kolory, Bardzo chętnie i aktywnie uczniowie wykorzystują siłownię zewnętrzną na wolnym powietrzu.

Ale największym zainteresowaniem uczniów cieszą się zajęcia komputerowe, które odbywają się w ramach zajęć świetlicowych w każdy poniedziałek, wtorek i środę. Na tych zajęciach uczniowie nie tylko rozwijają zwinność i spostrzegawczość grając w gry, ale również wyszukują interesujące informacje, malują w edytorach grafiki, uczą się szybkiego i sprawnego pisania, rozwiązują quizy, krzyżówki, rebusy, doskonalą ortografię czy tabliczkę mnożenia oraz kodują wykorzystując stronę studio.code.org i próbują programować w Scratchu.