Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Szkoła pamięta”.

Jej celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach walczących o naszą wolność, szczególnie tych, którzy są związani z historią danej miejscowości czy  regionu. W ramach tej akcji  27 października 2023 roku uczniowie klasy IVa  udali się wraz z wychowawcą pod pomnik ku czci poległych członków ruchu oporu, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Tutaj dowiedzieli się o walce i bohaterstwie żołnierzy walczących o wolność naszego kraju. Pamięć poległych uczcili chwilą zadumy i zapaleniem znicza. Po powrocie do szkoły, przy pamiątkowej tablicy, wychowawca przybliżył uczniom postacie zmarłych nauczycieli, w tym  patrona szkoły – bł. ks. Władysława  Findysza.