Spotkania z teatrem

Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia Teatru Współczesnego z Krakowa i udali się do Krosna, gdzie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza obejrzeli dwa przedstawienia.

23 października obie klasy piąte śledziły z widowni losy Nemeczka i jego przyjaciół w sztuce opartej na motywach powieści "Chłopcy z placu Broni". Dzień później starsi uczniowie z kl. 6a, 7a, 7b, 8a odbyli podróż z Małym Księciem zagubionym w świecie dziwnych dorosłych, poznali mieszkańców planet i zrozumieli, czym jest przyjaźń. Obydwa przestawienia zostały ciekawie zaaranżowane. Aktorzy nawiązali świetny kontakt z młodymi widzami, którzy z uwagą śledzili fabułę wzbogaconą muzyką,  piosenkami, tańcem, efektami świetlnymi. Spektakle bardzo się podobały, o czym świadczyły brawa nie tylko na zakończenie przedstawień, ale i podczas ich trwania.

Było również coś dla ciała! Po przedstawieniu piątoklasiści zjedli posiłek w restauracji McDonald's, a starsi uczniowie zrobili zakupy w galerii Vivo.

Czekamy na kolejne wyjazdy!

Uczniowie kl.7b