WARSZTATY PIECZENIA I DEKOROWANIA PIERNICZKÓW w kl. II b

w kl. II b

Kojarzone z Toruniem i Świętami Bożego Narodzenia - o czym mowa?bob

Oczywiście o pierniczkach.

Tradycja pieczenia i zdobienia pierniczków przekazywana jest w polskich domach z pokolenia

Uczniowie klasy II b postanowili trochę tego magicznego zapachu wnieść
do szkoły.

W dniu 14 XII od samego rana wszyscy przynosili ustalone wcześniej produkty
do pieczenia i piekły się w piekarniku szkolnej kuchni. Upieczone pierniczki musiały ostygnąć, dlatego dopiero na drugi dzień dzieci zabrały się za dekorowanie lukrem
i kolorowymi posypkami. Pierniczki wyszły przepiękne. Po udekorowaniu, każdy mógł zarówno skosztować swojego dzieła jak i zabrać do domu.

Takie działania sprawiły wszystkim wielką radość, a jednocześnie w sposób miły
i praktyczny utrwaliły tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Pedagog i Paniom z kuchni za pomoc przy pieczeniu.

pp

Wesołych, pachnących różnymi wypiekami
Świąt Bożego Narodzenia
życzą uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią