Warsztaty tworzenia pierników bożonarodzeniowych i ozdób choinkowych z ciasta piernikowego

Któż nie lubi tego charakterystycznego korzenno – cynamonowego zapachu? A jeśli jeszcze można samodzielnie wałkować ciasto, wykrawać foremkami pierniczki, a po upieczeniu je udekorować…? Niektóre, oczywiście zjeść!

W mroźny poniedziałek 4 grudnia uczniowie klas 6b i 8a uczestniczyli w piernikowych warsztatach twórczych, będących częścią oferty edukacyjnej Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.

A gdy w piecach piekły się pierniczki, uczniowie wzięli udział w zwiedzaniu wnętrz autentycznej tradycyjnej siedziby szlacheckiej.

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu człowieka, przypominający o znaczeniu tradycji i wartości. Udział w warsztatach jest sposobem na przybliżenie zapominanych tradycyjnych zwyczajów bożonarodzeniowych, a równocześnie okazją do radosnego, beztroskiego spędzania czasu w gronie rówieśników.

Organizatorzy wyjazdu

GALERIA: