24 października Dzień Zdrowia Psychicznego w naszej szkole.

"Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy, aby rozstać się z jakimś bólem, trzeba go wyrazić". /Janusz Leon Wiśniewski/
O tym jak ważna jest psychika w naszym życiu mogli się przekonać uczniowie klas od 4 do 8 Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, którzy w dniu dzisiejszym uczestniczyli w spotkaniu z Panią Psycholog.

Na sali widowiskowej GOK w Nowym Żmigrodzie podczas prezentacji usłyszeli czym jest zdrowie psychiczne, jakie sa sposoby "trenowania" psychiki oraz co to jest profilaktyka zdrowia psychicznego. Ponadto zaprezentowano ważne informacje na temat pomocy dla osób potrzebujących pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.
Na korytarzach w szkole zawisło dużo kolorowych plakatów przedstawiających profilaktykę zdrowia psychicznego. Zamiast "ciszy" na przerwach od zajęć lekcyjnych z głośników popłynęła muzyka relaksacyjna.

Przy drzwiach wejściowych szkoły pojawiło się Pudełko pozytywnej przerwy, do którego uczniowie będą mogli jeszcze przez cały listopad wrzucać kreatywne pomysły na spędzanie wolnego czasu, czyli sposoby na nudę.

Pani Psycholog ogłosiła konkurs plastyczny na temat "Zdrowie psychiczne", który potrwa do 15 listopada 2023r.
Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego wydarzenia dziękuję.

Serdeczne podziękowania dla Pani Dominiki Jędrzejczyk-Wielgosz - Dyrektor tutejszego GOK oraz Jej współpracownikom za wsparcie i pomoc, a przede wszystkim wielkie serce.

Aneta Tarnowska

GALERIA: